Monitoring CCTV IP

pssTelewizja przemysłowa czy też monitoring CCTV IP umożliwia ciągłą i kompleksową obserwację nadzorowanych obiektów z możliwością podglądu przez Internet, dostarczając tym samym znaczącą pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Telewizja przemysłowa pomaga skutecznie wykrywać różnego rodzaju zagrożenia zewnętrzne lub wewnętrzne. Proponowane przez nas projekty i propozycje rozwiązań monitoringu CCTV IP są poprzedzane szczegółową analizą potrzeb i oczekiwań klienta.

Monitoring CCTV IP to najnowszy rodzaj telewizji przemysłowej, dzięki której możemy kontrolować wydarzenia w miejscach na których nam szczególnie zależy. Rejestratory oparte są w pełni na technologii i przetwornikach cyfrowej jakości. Kamery osiągają rozdzielczość Full HD lub mini HD (odpowiednio 1080P i 720P). Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości zestawów monitoringu możemy np. odczytać tablice rejestracyjne czy dokładnie rozpoznać twarz osoby, która popełniła jakieś przekroczenie. Wszystko to możliwe jest oczywiście z dużej odległości. Nasz firma oferuje sprzedaż komponentów oraz montaż monitoringu IP.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że monitoring oparty o kamery HD wysokiej jakości to przyszłość systemów CCTV. Bardzo ważnym czynnikiem jaki również przemawia na korzyść tego typu rozwiązań jest łatwość instalacji, którą można połączyć jednym przewodem UTP.
Wykorzystanie monitoringu CCTV:

Monitoring przemysłowy

Nieodłącznym elementem każdej współczesnej fabryki, magazynu czy też centrów logistycznych jest system monitoringu wizyjnego. Ciągły nadzór tego typu obiektów jest niezwykle ważny. Właściciele małych, średnich i dużych firm, którzy zaufali naszej firmie i zdecydowali się na instalację naszego systemu, cenią sobie jego obecność i wymieniają jego wiele zalet.
Takich jak:

  • Stała kontrola rozładunku i ładunku towarów z i do zakładu.
  • Zminimalizowana do zera kradzież przez nieuczciwych
  • pracowników.
  • Efektywność i zaangażowanie pracowników.
  • Kontrola przestrzegania przepisów BHP i procedur
  • ustalonych przez pracodawcę.
  • Kontrola wstępu na teren zakładu osób nieupoważnionych.

Monitoring szkoły

Coraz więcej placówek oświatowych dotkniętych jest wieloma narastającymi problemami. W miejscu gdzie są dzieci i młodzież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niestety według statystyk coraz częściej takich incydentów jak kradzieży, pobicia, zastraszania czy wyłudzeń jest więcej. Innym problemem z którym borykają się szkoły to handel narkotykami.

Dyrektorzy szkół którzy zdecydowali się wprowadzić w obieg system monitoringu, zaliczają tą inwestycje do jednych z najbardziej udanych i trafnych. Efektem działania systemu jest gwarancja bezpiecznej szkoły. W szkołach gdzie istnieje monitoring CCTV została wyeliminowana całkowicie agresja i przemoc. Zauważono również wzrost zaangażowania uczniów co przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

Monitoring biura

Współcześnie każde nowoczesne biuro wyposażone jest w zainstalowany i w pełni skonfigurowany system monitoringu wizyjnego. Jego implementacja niesie ze sobą szereg korzyści dla właściciela oraz jego pracowników.
Kilka z wielu zalet jakie należy wymienić to:
Wykluczenie obecności osób innych niż pracownicy bądź też umówieni goście.
Ochrona poufnych dokumentów firmy.
Eliminacja kradzieży wewnętrznej.
Dostęp właściciela, prezesa, managera do zdalnego podglądu przez Internet.
Mobilizuje personel do zaangażowania w pracy.

Monitoring miejski

System monitoringu miejskiego jest narzędziem służącym głównie do rozstrzygania spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi oraz w zabezpieczaniu imprez sportowych, kulturowych przez Policję i Straż Miejską.

W strefach zasięgu monitoringu następuje radykalne zmniejszenie napadów, kradzieży, niszczenia mienia oraz wzrasta przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

CCTV monitoringu miejskiego w sieciach IP to podstawowa technologia nowoczesnego monitoringu miejskiego. Jednym z podstawowych warunków koniecznych dla zaistnienia tych zmian jest sprzężenie monitoringu z działaniem służb interwencyjnych.

Poprzez prawidłową instalację i konfigurację czas reakcji interwencji jest błyskawiczny.

Monitring sklepu

Idealnym miejscem pracy dla złodziei i oszustów są właśnie sklepy pozbawione fundamentu do prawidłowego funkcjonowania sklepu, a mianowicie systemu monitoringu. Bez odpowiedniego zabezpieczenia i ochrony towarów szkielet funkcjonowania obiektów handlowych może zostać poważnie zachwiany. Nie ma możliwości, aby główny brygadzista, manager czy magazynier był jednocześnie na dziale sklepowym, pokoju socjalnym i magazynie. Idealne rozwiązanie tego problemu to system monitoringu wizyjnego. Właściciele sklepów, którzy skorzystali z tego typu usług wymieniają ogromną liczbę zalet.
Do najważniejszych należą:
Skuteczne odstraszanie złodziei.
Zgodność utargów ze sprzedażą, oraz ilościowa dostawa.
Kontrola czasu pracy – w zwyżka sprzedaży.
Wzrost zaangażowania pracowników.

Monitoring domu

Obserwacja tego co dzieje się wokół domu jest ważne i może oszczędzić Ci wiele nerwów. Nagraj wszystko co ważne: kiedy odbywa się wywóz śmieci, czy listonosz dostarczył listy, kto niszczy Ci elewację.. Zmień domysły na całkowita pewność. Zestawy Włącz i Monitoruj to prosty i skuteczny sposób na monitoring Twojego domu.

Instalacje wykonujemy w Bydgoszczy, Nakło nad Notecią, Wyrzysk, Osiek nad Notecią, Sadki, Czersk, Chojnice, Świecie, Czarna Woda, Starogard Gdański, Piła, Łobżenica, Więcbork, Tuchola[/wptabcontent]

Okablowanie strukturalne

Oferujemy usługi z zakresu projektowania, audytu oraz montażu i instalacji okablowania strukturalnego (sieci komputerowe). Wykonujemy instalacje małe ( kilkanaście gniazd) jak i rozbudowane składające się z kilkunastu szaf dystrybucyjnych połączonych światłowodami składające się z kilkuset czy kilku tysięcy linii logicznych. Każdą z sieci możemy rozbudować o dedykowaną instalację elektryczną która będzie zasilała wszystkie urządzenia teleinformatyczne.

Okablowanie strukturalne (structured cabling) – jest systemem uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego

przewidzianego do szerokiej gamy zastosowań.

Do najważniejszych zalet okablowania strukturalnego należy jego uniwersalność. Nie znając nawet przeznaczenia gniazda abonenckiego przy tworzeniu projektu, okablowanie strukturalne daje zawsze możliwość zmiany medium przesyłanego za jego pomocą.Okablowanie strukturalne umożliwia tworzenie

sieci komputerowych oraz dołączanie telefonów oraz innych urządzeń pracujących w sieci. Okablowanie strukturalne jest produktem złożonym z wielu komponentów, które muszą spełniać wszelkie wymogi oraz normy.

Okablowanie strukturalne daje możliwość podłączenia faxu, telefonu analogowego, telefonu cyfrowego, telefonu VOIP, komputera, drukarki sieciowej. Aby zmienić medium należy tylko przepiąć w patch panelu patch cord i podłączyć do wybranego urządzenia aktywnego. Okablowanie strukturalne poziome zbudowane jest z następujących składników: kabel instalacyjny, patch panel, moduł Keystone. Kabel instalacyjny od strony modułu zamontowany jest w puszce na lub podtynkowej, natomiast patch panel umieszcza się w szafie rackowej.

Aby okablowanie strukturalne spełniało swoją zamierzoną rolę należy odpowiedzieć na pytanie czemu ma służyć. Jeśli montujemy okablowanie strukturalne w typowym domu a będziemy wykorzystywać jedynie do przeglądania internetu i dodatkowo podłączymy telefon kategoria 5e jest w zupełności wystarczająca. Można jeśli ma ktoś większą ilość pieniędzy zainwestować w kabel kategorii 6. Oba kable mają możliwość transmisji danych 1Gb/s. Jeśli okablowanie strukturalne mamy zamiar wykorzystać w biurach gdzie często dochodzi do wymiany dużych plików pomiędzy użytkownikami warto zainwestować w kabel kategori 6A. Jest on przystosowany do przesyłu danych z prędkością 10Gb/s.

Warto również zwrócić uwagę przy projektowaniu okablowania strukturalnego na zagrożenia zakłóceń sygnału. Jeśli występują takie zagrożenia należy wykonać okablowanie strukturalne na podzespołach FTP, przy braku takich zagrożeń wybór systemu UTP jest wystarczający. Okablowanie strukturalne aby spełniać wymogi dla poszczególnych kategorii musi składać się z podzespołów spełniających owe standardy. Gdy zleceniodawca składa zamówienie na okablowanie strukturalne w danej kategorii 5e,6,6A, 7 – wszystkie jej składniki kabel instalacyjny, gniazdo RJ45, patch panel muszą zostać wykonane według tych standardów.

Bezprzewodowe sieci komputerowe

Sieci bezprzewodowe zyskały dużą popularność w wielu zastosowaniach, zwłaszcza w obszarach produkcji i magazynowania. Użytkownicy w tych segmentach rynku zyskują na wydajności, dzięki użyciu przenośnych terminali i komputerów. Urządzenia te umożliwiają stałą, bieżącą transmisje danych do centralnych systemów przetwarzania. Budowa sieci przewodowej jest zazwyczaj bardzo utrudniona, czasami wręcz niemożliwa ze względów technicznych. W tych przedsiębiorstwach, gdzie możliwości techniczne nie pozwalają na zbudowanie sieci kablowej, doskonale sprawdza się sieć bezprzewodowa.

Firma Netria zajmuje się instalacją sieci bezprzewodowych dla Klientów biznesowych . Nasi specjaliści, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, optymalnie dobiorą Państwu parametry urządzeń radiowych, by maksymalnie wykorzystać możliwości sieci. Netria posiada odpowiedni sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu jest w stanie zdiagnozować praktycznie każdą usterkę, a stworzony dla Państwa optymalny system bezprzewodowy definitywnie zakończy problemy z Państwa siecią.

Badanie przeprowadzone przez NOP World, jedną z największych na świecie firm zajmujących się analizą danych rynkowych, wykazało, że zainstalowanie sieci WLAN powoduje zwiększenie produktywności pracowników średnio o 27%. Oznacza to, iż inwestycja w sieci WLAN zwraca się bardzo szybko.

Etapy wdrożenia sieci bezprzewodowej (sieć Wi-Fi):

Analiza potrzeb Klienta – na tym etapie nasi specjaliści analizują potrzeby Państwa firmy. Zapoznają się z konstrukcją magazynów i topografią terenów, na których ma być zainstalowana sieć radiowa.
Przygotowanie projektu, specyfikacji sprzętowej oraz kosztorysu. Na tym etapie nasz zespół przeprowadza pomiary propagacji fal radiowych, by zlokalizować obszary silnie tłumiące oraz rozpraszające sygnał radiowy. Identyfikowane są źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez sieci.
Przedstawienie kilku rozwiązań. Nasi specjaliści przedstawiają Państwu kilka rozwiązań, dokładnie omawiają zalety i wady każdego rozwiązania i wspólnie z Państwem wybierają rozwiązanie optymalne dla firmy. Pod koniec tego etapu otrzymują Państwo plan, który zawiera rozmieszczenia stacji bazowych sieci bezprzewodowej, rodzaje anten, oraz kosztorys całej instalacji.
Wykonanie projektu wraz z pełną dokumentacją powykonawczą . Na tym etapie specjaliści z Netria instalują sieć radiową w siedzibie Klienta. Przygotowują, sprawdzają i konfigurują urządzenia wchodzące w skład instalacji.
Uruchomienie i testowanie sieci. Podczas tego etapu sieć bezprzewodowa jest dokładnie testowana. Jeśli nasz zespół stwierdzi, że wszystko funkcjonuje bezbłędnie, sieć jest oddawana do użytku wraz z dokumentacją i mapą propagacji fal radiowych. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia dla administratorów i innych użytkowników sieci.
Pomoc techniczna i opieka serwisowa. Firma Netria gwarantuje Państwu opiekę serwisowo-gwarancyjną dla zainstalowanych przez nas sieci. Klienci mają możliwość zakupu pakietów serwisowych, które nie tylko w znacznym stopniu pozwolą Państwu zredukować koszty eksploatacji sieci, ale również zapewnią profesjonalny serwis.

Schemat sieci Wi-Fi

Back to Top

2023 © Netria.pl - Internet Czersk, Karsin, Czarna Woda, Łąg, Osowo